top of page

У 2015-2016 навчальному році я приймала участь у районному конкурсі "Класний керівник року". Ділюсь своїм досвідом та матеріалами.

Відділ освіти Бердянської районної державної адміністрації

                        Успенівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Районний конкурс

«Класний керівник - 2016»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор

Омельченко Олена Володимирівна           

вчитель англійської мови,

класний керівник 9 класу

Успенівської ЗОШ І-ІІ ст.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015 рік

ЗМІСТ

1.  Заявка педагогічного працівника на участь  у конкурсі………….. . ……3

2.  Візитна картка педагога…………………………………………………….4

3. Характеристика адміністрації навчального закладу й батьківського    

    комітету про  роботу педагога………………………………………………5

4.  Опис досвіду роботи педагога з вихованцями…………………………….6

5. Сценарії, анкети……………………………………………………………....9

6. Творча робота за темою: «Портрет мого класу»(вірш)…………………..29

7. Портфоліо класного керівника (електронна презентація, диск додається)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голові організаційного комітету

районного туру Всеукраїнського конкурсу „Класний керівник – 2016”

Липському В.М.

вчителя англійської мови

Успенівської ЗОШ І-ІІ ст.

Омельченко О.В.

 

 

 

 

 

Заява

Прошу дозволити взяти участь у районному турі Всеукраїнського конкурсу „Класний керівник – 2016” .

З умовами конкурсу ознайомлена і погоджуюсь.

 

        О.В.Омельченко

 Анкета

учасника І (районного) туру

Всеукраїнського конкурсу

«Класний керівник року»

 

Прізвище, ім’я, по батькові: Омельченко Олена Володимирівна

Дата народження: 16.03.1987

Освіта: вища; Бердянський державний педагогічний університет, 2009.

Спеціальність за дипломом: “Мова та література (російська), вчитель російської мови та літератури, англійської мови та зарубіжної літератури.

Місце роботи: Успенівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів вул. Миру, 74, с.Успенівка Бердянського району Запорізької області, 71141, uspenovka.school@meta.ua

Педагогічний стаж: загальний стаж роботи – 6 років, стаж роботи за спеціальністю – 6 років, класним керівником -  4 роки.

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст

Клас, у якому є класним керівником: 9

Мова викладання : українська

Проблема над якою працюю: Індивідуальний підхід до виховання учнів  як запорука успіху.

Інноваційні форми роботи та технології, що використовую у роботі: інтерактивне навчання, проектні технології, ігрова діяльність, інтегрований підхід до навчання.

Моє педагогічне кредо: Навчати та виховувати від серця до серця!

 

25.11.2015рік                                                                                   __________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Характеристика

класного керівника 9 класу

Успенівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

Омельченко Олени Володимирівни

Омельченко Олена Володимирівна працює  класним керівником в Успенівській ЗОШ І-ІІ ступенів  п’ятий рік.

Головним у її роботі є постійна турбота про створення в класному колективі сприятливого виховного середовища, атмосфери творчого пошуку та формування класного колективу, в якому розвивається, самореалізується, самовдосконалюється успішна особистість.

У класі створена система виховної роботи, в основі якої поєднані взаємозумовлені виховні технології: технологія колективної творчої діяльності, технологія гри як засобу розкриття творчого потенціалу особистості, інтерактивні та проектні технології.

Основними принципами педагогічної діяльності вчителя є гуманізація та демократизація, системність, доступність, конкретність, оптимальність, діалог, врахування вікових та індивідуальних особливостей учнів, самостійність, самоаналіз, співпраця сім’ї та школи.

Педагог творчо підходить до планування виховного процесу, який здійснюється на діагностико–аналітичній основі із залученням учнів, батьків.

         Пріоритетними в педагогічній діяльності класного керівника є інтерактивні методи та форми виховної роботи: години спілкування, класні збори, відверта розмова, родинна вітальня, рольова гра, свято-презентація, проект, колективна творча справа.

Одним  із провідних напрямків виховної роботи  є тісна співпраця з батьками учнів класу. Вчитель приділяє велику увагу інтеграції суспільного та родинного виховання. Тому позакласні виховні заходи проходять за участю учнів та батьків.

          Важлива роль у системі виховної роботи відводиться формуванню в учнів здорового способу життя .Олена Володимирівна проводить різноманітні тренінги, диспути, виховні години, мета яких  - навчити учнів берегти і примножувати своє здоров’я та здоров’я оточуючих.

Результатом виховної діяльності Омельченко О.В. і класного колективу є те, що її вихованці двічі отримували звання кращого класу школи , у класі переважає атмосфера доброзичливості, взаємоповаги, взаєморозуміння; учні класу та батьки задоволені життєдіяльністю класного колективу, зростає рівень вихованості учнів.

Омельченко О.В систематично працює над підвищенням фахового рівня, є активним учасником діяльності шкільного методичного об’єднання класних керівників, бере активну участь у засіданні педагогічних рад та семінарів-практикумів, присвячених проблемам виховання.

 

Заступник директора школи з НВР                     Л.І.Павленко

Голова батьківського комітету                             О.М.Верещак

 

ОПИС ДОСВІДУ РОБОТИ З ВИХОВАНЦЯМИ

         Виховна діяльність класного керівника складна і багатогранна. Свою роботу я розпочала із вивчення класу й окремо кожного учня. Після цього працювала над створенням  необхідних умов для раціональної організації виховної роботи та  здійснення індивідуального підходу до виховання  учнів. Із цією метою постійно  проводжу анкетування учнів на визначення їхніх здібностей, інтересів, поглядів на життя.

        У виховній роботі з учнями  більшу увагу приділяю не колективному вихованню, а індивідуальному. Оскільки діти дорослішають, то і їм легше вирішувати свої проблеми чи знайти відповіді на питання, які їх турбують, наодинці з класним керівником. Я звернула увагу, що учням подобаються і колективні форми роботи, і індивідуальні.  Вони з цікавістю готуються і беруть  участь у класних чи загальношкільних заходах і не менш зацікавлені особистими бесідами. Але кращий результат я бачу саме після бесіди віч-на-віч, ніж після винесення проблеми одного учня на широкий загал. Після таких бесід учні стають більш довірливими, і самі вже хочуть поговорити про те, що їх турбує.

         Плануючи  виховну роботу з дітьми , я раджуся з ними  і враховую багато факторів, від яких залежатиме ефективність виховного процесу.

         Перш за все, це особливості фізіологічного розвитку дітей, а також моральна підготовленість до певних форм роботи. По-друге, враховую можливості колективу та наявність матеріально-технічної бази.

         Саме від можливостей учнів залежить вибір методів і форм виховання. Перший вид – комплексний. Він передбачає використання різноманітних форм роботи з організації дитячого колективу класу для формування індивідуальності та окремих рис характеру. Другий вид передбачає організацію діяльності колективу через проведення тематичних тижнів, що сприяє глибокому проникненню у дитячу свідомість, і виявлення через окремі форми і заходи виховної роботи особливостей  характерів підлітків.   

Одним із можливих шляхів розвитку творчих здібностей учнів, їхньої природної вигадливості та фантазії є використання  на виховних заходах різноманітних ігрових матеріалів:  кросвордів, вікторин, чайнвордів, ребусів, головоломок, конкурсів, інсценізацій,  тощо.

                   Досить часто пропоную учням намалювати малюнки за тематикою виховних годин, а потім проводжу виставку кращих робіт. Виховний захід виступає найчастіше як засіб спілкування з класом, як засіб узагальнення і поглиблення педагогічного впливу певної  серії одиничних виховних впливів, здійснюваних вчителем повсякденно. Виховний захід найбільш результативний, коли в його підготовці й проведенні задіяні всі учні. Звичайна виховна година стає пам’ятною, якщо ілюстрована простенькою сценкою, декламацією вірша і т.д.

         Виховний процес не повинен бути однобоким, тому до проведення заходів постійно залучаю усіх учнів. Кожен учень отримує конкретне завдання: пошук матеріалу, підбір віршованих і музичних творів, запрошення гостей, випуск газети, оформлення приміщення. Даючи тихому сором’язливому учневі або невгамовному бешкетнику особисте доручення, підкреслюю його значимість, потрібність у колективі. Це позитивно впливає на свідомість дитини. Звісно ж, я допомагаю учням у підготовці заходів, але не обмежую ініціативи підлітків. Кожним заходом намагаюся сформувати певне ставлення  вихованця до будь-якого явища чи події, залежно від ситуації. Завжди намагаюсь підготувати для дітей дещо не лише корисне, а й цікаве, враховуючи вікові особливості.

         Школа – це своєрідний і неповторний світ дитинства, світ гри, який всеохоплююче впливає на психіку школяра, розширює його пізнавальні можливості, викликає потребу вчитися, відчувати задоволення від колективної праці. Саме гра стала однією з провідних форм організації годин спілкування в п’ятому-шостому класі, в ній  послідовно я вела учнів від простого до складного. Дитина залучається до людських цінностей не у формі споглядання, а діяльно, активно. Завдання класного керівника – допомогти їй усвідомити основи цього світу. Спочатку я  пропонувала учням скласти усну розповідь, казку, вірш, проводила дискусії, мозкові штурми  для вирішення проблемного питання. Складнішими для них є імпровізація, інсценування (наприклад , гуморески українських поетів, фрагменти казок). Також  елементи гри використовую на виховних годинах, присвячених дружбі, дотриманню правил розпорядку дня, Дню захисника Вітчизни. У ході таких заходів учні самі стають учасниками дійства, на власному прикладі показують позитивні та негативні сторони вирішення тієї чи іншої проблеми, роблять висновки щодо власних дій, реально оцінюють проблемні ситуації.

         Одним із основних джерел знань є книга. Тому завжди приділяю багато уваги вихованню в дітей любові до книги, до читання, часто проводжу бесіди про улюблені книги учнів, героїв, обговорюючи їхні вчинки.  Починаючи з 5 класу, мої вихованці є активними читачами шкільної бібліотеки, кожного року проводиться виховний захід, присвячений  Всеукраїнському дню бібліотек. Метою таких заходів є навчити учнів цінувати книгу і бережливо ставитися до неї, розвивати високоморальні якості вихованих та інтелігентних особистостей.

        Формування творчої особистості засобами інтерактивного навчання вимагає великих психологічних зусиль. Та відрадно те, що робота над розв’язанням цієї проблеми дає результати. Зростає свідомість та  активність учнів під час навчального процесу, зацікавленість предметами, творами художньої літератури,  підвищуються морально-ціннісні запити, вимоги учнів до себе, збагачується їхня мова, культура спілкування, вміння вести дискусії тощо.

         Пріоритетним у вихованні підростаючого покоління вважаю патріотичне виховання учнів, тому велику увагу приділяю вихованню в них національної свідомості. Проведення бесід  з даної тематики, знайомство з історичним минулим та сьогоденням нашої Батьківщини, з подіями Великої Вітчизняної війни, зустрічі з воїнами АТО формують у школярів почуття гордості  та відповідальності за країну,в якій ми живемо.Тому я намагаюся  постійно наголошувати, що їм, сьогоднішнім школярам, належить будувати вільну незалежну державу і жити в ній. А тому від того, як вони працюватимуть у майбутньому, залежить і майбутнє України. Це примушує учнів міркувати над тим, що людині слід думати не тільки про те, як прожити самому особисто, але й відповідати за життя своєї держави. 

                   Виховання учнів без участі батьків , на мою думку, є малоефективним.  Дійсно, родинне свято – подія в класі. Під час  підготовки і проведення цього заходу учні свідомо прагнуть проявити найкращі свої здібності і вміння, діти набувають навичок особистої культури і мовлення. З метою виховання в учнів шанобливого ставлення до батьків, бабусь і дідусів, членів родини, вчителів, до звичаїв і побуту українського народу, формування у дітей поняття ідеалу в житті, який відповідав би кращим зразкам української  народної педагогіки у класі був проведений захід «Добра родина – гарна Україна».

        Учні мого класу  жваві,  енергійні, завзяті, прагнуть дізнаватися багато нового і незвичайного і дуже полюбляють таку форму виховного заходу, як екскурсія. Крім пізнавального, художньо-естетичного, суспільно-гуманістичного аспектів, вона відіграє ще функції просто колективного відпочинку, неформального спілкування, розвитку самоорганізації та колективізму. 

           Протягом багатьох століть у людства склалися свої принципи і закони життя, моральні цінності. До них, зокрема, належить добро, любов, дружба, справедливість, свобода, милосердя. Працюючи за програмою виховання, яка спрямована на те, щоб виховати вільну, творчу і повноцінну особистість, яка любить Батьківщину, шанує культуру і традиції свого народу, ми досягли певних результатів. Учні стали більш толерантними у ставленні до інших, відповідальними за свої вчинки, прониклися почуттям патріотизму та гуманізму. Мої вихованці  навчилися також більш осмислено ставитися до свого здоров’я і здоров’я своїх однолітків, у них зміцнилося  бажання вести здоровий спосіб життя .

    Отже, зерна любові  , які я засівала протягом чотирьох років роботи з учнями,    дали міцні сходи. Я сподіваюся, що мої перші вихованці стануть хорошими людьми, якими я буду пишатися у майбутньому.                     

 

               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розважально-пізнавальна класна година

 

 

 

                       «Родинне свято»

 

 

 

 

 

 

 

                                                              

 

 

 

 

                                                                      Класний керівник 8 класу

                                                                         Омельченко О.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета заходу: виховувати в учнів почуття поваги і любові до своєї родини, до найближчих людей; прищеплювати  думку про те, що міцна родина –це запорука міцної держави; розвивати творчі здібності учнів.

 

 

                                       

                                                Хід класної години

 

Учень 1  Не спіть!

Учень 2  Не дрімайте!

Учень 1  Спішіть!

Учень 2  Поспішайте!

Учень 1  Всією сім’єю!

Учень 2  Всією ріднею!

Разом     До нас завітайте!

 

Учитель   Гостей дорогих ми вітаємо щиро,

                  Стрічаємо з хлібом, любов’ю і миром.

                  Для гостей відкрита

                  Домівка  наша  рідна.

                  Тільки б жодна кривда

                  В неї не забігла.

                  Хліб ясниться в хаті ,

                  Сяють очі щирі,

                  Щоб жилось по праці,

                  Щоб жилось у мирі.

 

Учитель  Вітаю всіх гостей  на нашій  класній годині. Сьогодні вона трохи незвична: її учасниками будуть і батьки. Я сподіваюся, що це допоможе дітям і батькам краще порозумітися, відкрити  один в одного якісь приховані якості. А темою нашої класної години буде родина. Історія країни,міста, села нерозривно пов’язана з історією кожного роду, кожної людини. Бо всі ми  разом є народ. І чим міцніша родина, всі родини, тим могутніший народ. Тому бережіть і плекайте у своїх душах це святе почуття.

 

Учень  Твій рідний дім і батьківський поріг,

             Може, це й не те місце, де ти народився.

             Скоріш за все – це просто почуття,

             Душі частина, що не зникне.

 

Учитель   Кожен рід – це дерево, а ви на ньому – гілочки, які швидко ростуть, міцніють, бо живляться соками великої гілки – сім’ї. Сім’я – то ваші мами й тата, бабусі, дідусі. Вона тим міцніша, чим сильнішою є дружба, взаємодопомога і злагода в родині. Як гілка зростається міцно зі стовбуром – не відчахнути, не відламати, так і сім’я в роді – ніколи не слабне, поки буде споживати соки  землі –матінки через мову, звичаї, обряди, свята, іграшки,пісні, родинні реліквії, взаємоповагу і любов. Всі дерева-роди – це могутній народ, якого нікому не здолати, поки він береже своє коріння і живиться пам’яттю його, його історією. Тому слід пам’ятати, поважати, берегти своїх найближчих родичів, всі гілки свого роду. 

 

Учениця                      Родовід

                                 Живи мене, моє коріння,

                                 Напитись соку дай свого.

                                 Я ж, як вербичечка розквітла,

                                 Твоєю силою зросла.   

                                 Мене колишеш ти в колисці,

                                 Плекаєш парость молоду.

                                 З тобою зрісшись воєдино,

                                  Дочкою вдячною зросту.

 

 Учитель   Сьогоднішню класну годину мені б хотілося провести з користю для дітей і батьків. На мою думку, корисною і цікавою для усіх буде пізнавально –розважальна програма. Нехай і дорослі, і діти позмагаються пліч-о-пліч.

 

 Створюються команди по три чоловіки. Обирається журі для ведення рахунку.

 

Учитель  Перший наш конкурс «Розминка» для батьків. Необхідно дати правильну відповідь на питання. За правильну відповідь  - 3 бали.

1. Скільки повинно бути депутатів у сучасній Верховній Раді України?

                   А) 400

                   Б) 425

                   В)450

                   Г) 500

2. Найбільша прісноводна риба України

                   А) сом

                    Б) білуга

                   В)акула

                   Г)лящ

3. Якою культурою в Україні засівають найбільші площі?

                   А) цукровий буряк

                   Б) кукурудза

                   В) кортопля

                   Г) озима пшениця

4.Діаметр сучасної української однокопійної монети в міліметрах

                    А) 8

                    Б) 11

                    В) 13

                    Г) 16

5. Найнижча зафіксована в Україні температура повітря

                 А) - 36

                 Б) - 38

                 В) – 40

                 Г) – 42

 

Учитель   Батьки справилися із завданням. А тепер працює вся команда. Конкурс « Прислів’я». Необхідно прибрати зайве слово і, розставивши слова у необхідному порядку, прочитати прислів’я. Наприклад, « схочеш криниці не тоді водиці, бо брудни. – Не брудни криниці, бо схочеш водиці.» Правильна відповідь – 2 бали.

  1. Все, що блищить тому золото, не то.

  2. Краплі ні козла, шерсті з молока ні.

  3. Два, один наглість краще, а добре розум.

  4. На ні на карбоаванець, діла копійку балачок.

 

Підведення підсумків за два конкурси.

 

Учитель  Взаєморозуміння і злагода руйнують гори, долають всі перешкоди. І дуже важливо, щоб у кожній сім’ї вони панували, щоб кожний відчував підтримку своїх рідних, щоб були потрібні один одному. Але не так, як бабуся із гуморески В. Лагоди «Бабуся напрокат».

 

Учень читає

    ( Гумореска Валентина Лагоди «Бабуся напрокат»)

Дорога моя, сусідко,

Хоч минає вже пора,

Я в село вернусь не швидко,

Управляйся там сама!

Вибачай мені, Петрівно,

 Що затримаюсь. Однак

Я тут стала так потрібна,

Що не вирватись ніяк.

Вдовольнила спершу Віру –

Це племінниця моя.

Увійшла в нову квартиру,

Зразу ж виписалась я.

Та вернутися додому

Теж мені не довелось,

Бо квартиру внучці Тані

 Мали дати теж ось –ось.

Тож сімейство терміново

Треба збільшити було,

Приписали в себе знову,

Не пустили у село.

Пробивалась, мов крізь нетрі,

Через паспортні столи.

Та за ці квадратні метри

І на мене не дали.

А тепер я в дядька Гната,

Хоч і дальній родич мій,

Щоб одержать три кімнати,

Приписав мене мерщій.

Ще на черзі на квартиру

І двоюрідний мій брат.

Теж просив мене допіру.

Словом, я тут на прокат!

Отаке мені з ріднею,

Стала всім потрібна вкрай.

Тож за хатою моєю,

За котом і за свинею

Ще з півроку доглядай.

 

Учитель   Наш наступний конкурс – на уважність і кмітливість. Послухайте і дайте відповіді на питання. Вартість завдання – 5 балів.

 На першій зупинці я сіла в автобус. Порахувала пасажирів. Їх було 17.

На наступній зупинці ввійшло 6 чоловік, а вийшло 2.

 Потім зайшло 10, а вийшло 7.

Далі зайшло 4, а вийшло 11.

 Потім ще зайшло 9, а вийшло 7 чоловік.

 Скільки було зупинок?

 

Учитель  Мабуть, ви уже засиділись. Час розім’ятися. Наступна гра « Розбий кульку». Із зав’язаними очима один учасник команди намагається проколоти кульку, підвішену на нитці. 2 бали.

А тепер спробуємо довести на практиці слова “ Тихіше їдеш – далі будеш”. Треба пронести на тарілці пір’їну. Хто швидше – тому 3 бали.

 

Учитель  Чомусь так повелося, що більша відповідальність за виховання дітей лежить на матері. І скільки б тобі не було років – 5 чи 50 – завжди потрібна мати, її ласка, її погляд. І чим більша твоя любов до матері, тим світліше і радісніше життя.

 

Учень читає вірш

 Нагородженний я любов’ю,

Хай святиться повік ім’я.

Зичу доброго вам здоров’я,

Берегине, ненько моя.

В цьому слові – зоря і пам’ять,

Шир степів і орлина вись,

Слово батька і мамина пісня

Дивосвітом в ньому злились.

Мати заходить у світ, буде ним  дихати, жити,

Буде той мир боронити.

Мати – її Величність,

В неї в обіймах Вічність,

 Злита із мук і щастя.

Мати усе їй дасть –

Білий калач і суницю,

 Мови казкову жар – птицю,

Пісню, крилате кохання –

Вічне і юне страждання.

 

Підведення підсумків конкурсів.

 

Учитель  Ось і підійшло наше свято до кінця. Щиро дякую всім. Хочеться, щоб ви, діти, любили своїх матерів і батьків, як говорили сьогодні у віршах. І пам’ятайте, що тільки ласкавим словом, сумлінною працею, доброю поведінкою, успіхами у навчанні ви зможете довести цю любов. І завжди пам’ятайте,що

 

В житті є берег, куди не часто,

Куди приходиш чи шлеш листи.

Там рідна хата, старенька мати,

Крислата вишня буде цвісти.

Росяні ранки, ясні світанки

 І як в дитинстві наш сад шумить,
Високі зорі, мрії прозорі

І ти злітаєш, чекай лиш мить.

Там вишні гілка постука дзвінко,

Розгонить наші рожеві сни,

Вітрами осінь, як лист, розносить

Нас по світах, туди й сюди.

Туди, де хата, й старенька мати

Приходь частіше, чи шли листи.

 Поки чекають та виглядають,

Поки живі ще, спіши прийти.

 

Учень  Всемилосердний Боже! Дякую тобі за наших батьків та за все те добре, що Ти нам дав через них. Вони виховують нас, навчають любити Твої святі заповіді, не грішити. Ми любимо їх. Благослови їх, Господи, добром, здоров’ям та довгим життям, хорони від злого, дай їм силу перемогти всі труднощі.

 

Учитель   Шановні гості! Мені було дуже приємно з вами поспілкуватися. Всі ми тут – одна велика родина. То ж давайте шанувати й поважати один одного.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                   Виховна година на тему:

 

           «  КАРНАВАЛ ВЕСНЯНИХ КВІТІВ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         Класний керівник  8 класу

                                                                                  Омельченко О.В.

 

 

 

 

 

 

 

Мета заходу: Виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до природи. Виховувати почуття прекрасного у душах молоді через сприйняття навколишньої природи, поезії про неї, світ правди та вигадки про окрасу нашого життя – квіти.

Обладнання : Висловлювання про квіти, квіткові композиції, зразки квітів.

 

                                           Хід заходу

( Звучить ніжна мелодія. На фоні музики розповідає вчитель).

Вчитель. Велика й прекрасна наша земля. Кожна стежинка, кожне дерево, квітка, травинка - невід’ємні частинки її природи, її багатства. Одним із найпрекрасніших витворів природи є квіти. Вони, як і музика, створюють піднесений настрій,окрилюють. Квіти є окрасою нашого життя. Вони вражають нас найтоншими пахощами, милують найрізноманітнішими кольорами. Квіти пробуджують у нас людяність, щирість, сердечність і доброту. Недаремно народ звеличив їх у піснях, казках та легендах, у творах образотворчого мистецтва.

   Напевно, вам відомо, що народи різних країн мають свої улюблені квіти, як – от: греки – гіацинти і лілії, англійці - незабудки, французи, болгари, ірландці найбільше шанують троянди., в Японії перевагу віддають сакурі й хризантемі, ну а тюльпани пов’язуємо з Голландією.

   Сьогодні у нас чудове свято – Карнавал весняних квітів. Сьогодні ми допоможемо краще пізнати їх,  щоб ще більше шанувати, сприяти бережливому ставленню до них. Отож, прислухаймося до мови квітів…

 

    (Входить Флора)

Флора 

Що каже свіжих квітів жмутик?

Про що їх мова непроста?

Верба – одвертість, айстра – смуток,

Лілія біла – чистота.

Конвалія - любов таємна,

Мак - юний цвіт, що не згаса.

Лавр – завжди успіх, слава певна,

А мальва - холодність, краса.

Дзвіночок польовий – то вдячність,

То любов свята.

Нарцис, то горда необачність,

Волошка – ніжність, простота,

Красуня  - лілія- сміливість,

Півонія - життя сто літ,

Фіалочка – сором’язливість,

Любов минуща – первоцвіт.

 Ми любим квіти дарувати,

Й коли настане слушний час –

Все те, що хочемо сказати,

Букетик висловить за нас.

Вчитель.  Знайомтесь, це – богиня рослин Флора. Вона поведе вас у дивовижний світ квітів.

          ( Звучить музика. Входить Пролісок)

Пролісок

           Я - перша квіточка весни,

           Я пролісковий цвіт,

           Я пережив зимові сни

           І знов родивсь на світ.

           Я вірю: люблять всі мене,

           Як весну золоту.

           Бо знають, що зима мине,

           Коли я розцвіту.

 

Флора.  У березні, коли вже земля пробудилася від зимового сну  в лісі трапляється побачити таку картину: ніби краплинки блакитного весняного неба впали на землю і синіють серед голого віття лісових дерев та чагарників. Це квітує провісник весни – пролісок.

Енциклопедист.    Цікаво знати, що на земній кулі нараховується близько 90 видів квіток цього роду, серед них є з лікувальними властивостями.

Флора.  У проміннях сонця ніжних

               Край веселого струмка,

               Білий, росяний підсніжник

               Раптом блиснув з-під листка.

               Отакий малий неначе,

               Ледь прокинувся від сну,

               Тихий – тихий, а одначе,

               Він привів до нас весну.

( Входить Підсніжник)

Підсніжник. Я – Підсніжник. Теж ранній посланець весни. Мої квіточки – неначе виточені з коштовної порцеляни, мої білосніжні дзвіночки звеселяють усе довкола. Та не поспішайте мене зривати. Пам’ятайте: я потребую охорони. Багато моїх насаджень зникають  або зовсім зникли, бо нищать мене , вириваючи з цибулинами. Хто любить підсніжники, посадить їх біля хати, в затінку дерев чи кущів. Я швидко розростаюсь і щовесни радуватиму ваш зір молочно-білими квітками.

Вчитель.  Це два брати, які відрізняються кольором. Підсніжник – білий, а пролісок – блакитний. Бережіть їх!!!

         ( Входить Фіалка)

Флора.  Знайомтесь – квітка скромності та чистоти – фіалка.

 Фіалка.   Дивовижний, незрівнянний за своєю ніжністю мій запах й приємне поєднання лілового забарвлення квітки із соковитою, яскравою зеленню листя з давніх -давен зробили мене улюбленицею людини. Як оповідає східна легенда, я виникла із вдячних сліз Адама, коли Архангел Гавриіл приніс йому на острів Цейлон радісну звістку про те, що Господь простив йому гріхи.

 

Оповідач   Інша легенда свідчить: одного разу бог сонця Аполлон переслідував своїми пекучими променями чарівну дочку Атласа, нещасна дівчина звернулася до Зевса, благаючи сховати й захистити її, Зевс почув її благання, перетворив дівчину на чудесну фіалку й сховав у затінку кущів, де вона з того часу щовесни розквітає й наповнює тонким ароматом небесні гаї.

 Можливо, ця прекрасна квітка ніколи й не потрапила б на землю, коли б Прозерпіну, дочку Зевса, не викрав несподівано Плутон, якраз тої хвилини, коли вона у небесному гаю збирала фіалки. З переляку вона випустила з рук зірвані квіти на землю. Так на землі з’явилися фіалки.

 

Енциклопедист.  Фіалка була улюбленою квіткою давніх греків, а римляни вживали її як цілющу рослину. В Греції фіалку карбували навіть на монетах. Фіалка відігравала дивну роль у житті французької імператриці Жозефіни та імператорів Наполеона І  і ІІІ. Яку саме? Ви дізнаєтесь, прочитавши книгу М. Золотницького «Квіти в легендах і переказах».

 

Вчитель.  ( Читає вірш Н.Забіли «Барвінок»).

 

 Недавно ще гула метелиця,

Ще в вибалках не станув сніг,

А вже барвінку листя стелиться

Зеленим килимом до ніг.

Воно під снігом і під кригою

Всю зиму зелень берегло.

І вперше стрінуло з відлигою

Весняне сонце і тепло.

Із перемогою і славою

Весна з’являється на світ.

І квітне радістю яскравою

Барвінковий зірчастий цвіт.

(Виходить Барвінок)

 

Флора  Чи існує на світі яка інша рослина, котра була б так широко відома й користувалася такою славою, як невеличка , скромна, з твердим, немов у Брусниці, листям, синя квіточка, що має назву Барвінок.

 

Барвінок .Мене  у давнину вважали провісником весни, символом радісної життєвої сили, невмирущості. Не знайдеться на Україні такого села чи міста, де б не було рослини мужності – барвінку.

 

 Оповідач.  Багато легенд склав народ про барвінок. Розповідають, що ще в ті часи, як на Україну нападали турки й татари, парубку й дівчині вдалося втекти з розгромленого села в ліс. Але й там не врятувались: їх наздогнали вороги і вбили. Ото з парубкової крові з’явився барвінок. З барвінком пов’язано чимало обрядових дій. Барвінком часто квітчають вишиванки, його вплітають дівчата до віночка, використовують у весільному обряді. Барвінок – ще й символ краси, відваром з нього дівчата вмивалися, щоб гарними бути. Посаджений в саду барвінок приносить щастя.

 

Енциклопедист.  Чи знаєте ви, що барвінку приписували властивість відганяти нечисту силу. Для цього потрібно його зібрати між двома святами:  днем Успіння  Пресвятої  Богородиці  ( 28 серпня) й Різдвом  Пресвятої  Богородиці  ( 21 вересня). Якщо такий барвінок носити при собі, то над тим, хто його носить, не матиме ніякої влади ні диявол, ані нечиста сила.

 

Вчитель.  Цікавим є те, що крім символу невмирущості, барвінок має силу квітки заздрощів. Подивіться будь –ласка, інсценізацію казки «Барвінок».

           (Інсценізація)

 

Автор.  Розпускаючись одним із перших весною, як і пахуча фіалка, барвінок вважав себе вкрай ображеним через те, що всі люди і боги звертають увагу на фіалку, а не на нього, хоч він і не гірший, хіба що не вистачає запаху. І ось одного разу, коли Флора, зачарована п’янким запахом фіалки, голубила її, пропонуючи додати їй зросту, аби вона вивищувалася над іншими квітами, пролунав чийсь тоненький голосок.

 Барвінок. Матінко Флоро, допоможи мені!

Флора.      Хто це?

Барвінок.  Це я .(жалібно схлипуючи)

Флора        Що ж тобі треба? Чому ти плачеш?

Барвінок   Я плачу тому, що ти, мати усіх квітів, не обдаруєш мене навіть поглядом, забуваєш про мене, тоді, як фіалці – вся твоя увага й ласка.

Флора       Що  ж ти хочеш?

Барвінок   Я б хотів мати такий тоненький приємний запах, як у фіалки. Дай мені його, Флоро, і я тобі буду вдячний.

Флора       На жаль, я не можу цього зробити. Цю чудесну властивість рослина одержує у момент свого виникнення з волі творця і передається їй разом з поцілунком того генія, котрому доручено її оберігати. Ти ж народився без запаху.

Барвінок   Ну , то нагороди ж якимось особливим даром, який порівняв би мене з фіалкою, на яку я схожий навіть забарвленням, а проте ніхто не помічає.

Флора       Гаразд, квітни ти довше, ніж фіалка, квітни й тоді, коли вже фіалка буде вже мертвою.

Барвінок   Спасибі тобі, Флоро! Це великий дарунок. Але ось що я ще тебе прошу. Зроби мої квіти більшими, ніж у фіалки.

Флора      Якщо хочеш – і це я можу зробити. Нехай твої квіти будуть більшими. Величина – то протилежність глибини ( мовила роздратовано, обурюючись впертою наполегливістю безвісної квітки і збираючись йти).

Барвінок   Зачекай ще хвилинку!

Флора    (невдоволено).То що тобі ще потрібно? Ти одержав більші, ніж у фіалки, квіти і цвісти будеш довше за неї – хіба тобі цього мало?

Барвінок   Так, Флоро. Якщо ти вже така милосердна до мене, то дай мені якесь ім’я. Бо я без нього – все одно бурлака чи волоцюга.

Флора (усміхаючись) Гаразд!Це дуже просто. Ти матимеш назву «переможна», тобто “рослина-переможниця”. Оскільки, хоч би там що, а ти хочеш перемогти скромну і красиву сусідку свою. Нехай же ім’я твоє підкреслює твій заздрісний характер.

Автор   І ось з того часу квітка має назву БАРВІНОК.

 Вчитель   Шановні гості! Зараз пропонуємо вам «квіткову вікторину».Дайте відповіді на мої питання.

  1. Я найперший зацвітаю синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку.(Пролісок)

 

  1. Із - під снігу на галяві вигляда хлопець білявий. (Підсніжник)

  2. Цвіте синьо, лист зелений , квітник прикрашає, хоч мороз усе побив - його не займає. (Барвінок)

  3. Золота, як молода, а за тиждень стала сива. (Кульбаба)

  4. Я на сонце дуже схожа –золотиста, ніжна,гожа.

Рано-вранці розквітаю, пелюстками всіх вітаю.

Відгадати вам не важко: Що за квітка я?..( Ромашка)

  1. Зелені стеблинки – білі горошинки. Що це?( Конвалії)

 

Вчитель  

Із зеленої сорочки,

Що зіткав весною гай, Білі дивляться дзвіночки.

Як зовуть їх – відгадай?

Це конвалії у гаї

На галявині цвітуть.

І ніде, ніде немає

Кращих квіточок, мабуть.

В них так пахощів багато,

Цвіту свіжого, роси.

Хай ростуть, - не буду рвати, -

Шкода їхньої краси!

  ( З’являються Конвалії)

Конвалії         Задзвеніли на галявині

                        Перші квіточки біляві:

Разом             “Дінь-дон! Дінь- дон!

                        Проминув зимовий сон”.

Конвалії     1.  Ми квіточки ніжні, 

                         Такі білосніжні,

                         Тоненькі, тендітні,

                  Ласкаві, привітні.

                         2.  Послухай, як срібно

                              Дзвенить голосок:

                              “ Не треба, не треба

                             Зривати квіток!”

Флора    Мабуть, немає людини, байдужої до чарівної краси цих ніжних, витончених, дуже ароматних квітів. Наче якісь зачаровані сріблясті дзвіночки на зелених струнких стрілках - ніжках посеред зеленого листя. Яке диво, яка довершеність!

 Енциклопедист.  Назва цієї квітки, конвалія, утворена від повного латинського "конваярія майаміс”, що означає: “лілія, яка цвіте в долині в травні”.

Оповідач  В одному з давньогрецьких міфів стверджується, що конвалії виникли з краплин поту богині мистецтва Діани. В українському фольклорі розповідається, що ці квіточки, подібні до перлин,  - не що інше, як застиглий сріблястий щасливий сміх лісової Мавки.

 Конвалії    1. Велике значення маємо ми в медицині. Але збирати нас для лікувальних цілей потрібно обережно, бо конвалія – рослина отруйна.

          2.Конвалію не можна залишати у спальні, оскільки від нашого п’янкого запаху починає боліти голова. Зате як приємно вдихати той цілющий аромат на відкритому повітрі.

 

Флора   А зараз з’явиться квітка, з якою у нас пов’язані спогади про весну, чудесний місяць травень, коли оновлена природа постає в усій красі. Обтяжений великими гронами білих та лілових квітів, бузок о цій порі – окраса садів. І так далеко лине його дивовижний запах.

                              (Входить Бузок)

 Бузок   Білі кетяги бузкові –

              Серце радують вони!

              Це – символ праці і любові,

              Це – слово щастя і весни.

Вчитель  Коли у веснянім розмаю

                Цвіте бузок і міниться душа,

                Стою перед весною і благаю:

                Не полишай мене, не полишай!..

    ( Входить тюльпан)

Тюльпан  Я гордо голову тримаю

                  І перед вітром не схиляю.

                  Я жовтий, білий, полум’яний

                  І, наче яблуко, рум’яний.

                  В саду я квітну навесні.

                  Скажіть, яке ім’я мені?

Енциклопедист  Ця квітка має назву “тюльпан”. Походить вона від перського слова “ тюрба” – чалма, пов’язка на голову. Ніде захоплення тюльпанами не сягнуло такого розмаху, як в Голландії. В англійських казках тюльпан – колиска для маленьких ельфів. А про жовтий європейський тюльпан існує ось яка легенда…

Оповідач   Стверджують, що у золотистому, щільно замкнутому бутоні певний час перебувало людське щастя, і ніхто не міг дістатися до нього. Та ось одного разу луками, де росла ця квітка, йшла жінка із своїм сином. Аж раптом жінка помітила золотистий бутончик, про який так багато чула. Вона із завмиранням серця стала тихенько наближатися до нього… Зненацька хлопчик, дзвінко сміючись, кинувся до квітки. І о диво! – тієї ж миті бутон розкрився сам по собі… Те, що не підвладне було ні силі, ні хитрощам – зробив веселий безтурботний сміх дитини, оскільки пора нашого дитинства, справді – єдина пора нашого життя, коли іноді прозирає справжнє щастя.

Вчитель   Тюльпан оспіваний багатьма поетами і письменниками. Перський поет Гафіз стверджує, що із чарівністю тюльпана  “Не можуть зрівнятися ніжна грація кипариса чи навіть сама троянда”.

                    Заяча рута й тюльпан обнялись,

                    І красень закоханий, ніжний нарцис,

                    Розцвів над водою й на себе зорить,

                    Аж поки у пристрасті тій не згорить

( Виходить Нарцис)

Флора   Це граціозні білі з подвійним золотисто-жовтим та червоним бордюгом, надзвичайно витончені квіти, що хитаються на легенькому, мов очеретина, стеблі. Запах нарциса подібний до гіацинта.

 Енциклопедист   Наукова назва його “нарцис поетікус” походить від грецького “наркао” – одурманювати, приголомшувати, оскільки запах нарциса в людей нервових справді викликає головний біль, а друга частина слова означає “поетичний”, через те, що жодна квітка, за винятком троянди, не оспівана поетами, як ця.

 Вчитель   Сам Магомет сказав про неї так: “ У кого дві хлібини – нехай продасть одну, бо хліб – пожива для тіла, нарцис – пожива для душі”, а перський цар Кір дав йому таке визначення “безсмертної краси – творіння насолоди”. Ним захоплювалися Шекспір, Едгар По, Шеллі.

Нарцис   Я -  найулюбленіша квітка англійців, у Швейцарії щорічно у першу неділю травня відбувається свято нарцисів. На новорічних святах у Китаї я – незамінна квітка. І хоч називають мене  “самозакоханим” чи “символом загиблих чи померлих” я не ображаюся, бо у багатьох людей я є улюбленою квіткою.

 Енциклопедист   Варто запам’ятати, що розчавлені квітки нарциса застосовують як засіб, що заживлює рани і навіть зв’язує порвані жили.

    ( Входить Незабудка)

Вчитель    Квіткою вірності, весняною королевою називають у народі цю скромну квітку.

Незабудка  Скоро жимолость у нашім саду зацвіте,

                    Й незабудками знов заросте

                    Над холодною річкою берег.

Флора   Ніжно-голуба, мов бірюза, з яскраво-жовтою, золотою серединою, незабудка – окраса нашої весняної флори. Особливо великі та яскраві болотні незабудки, що ростуть на вологих луках, по канавах.

Енциклопедист   Свою незвичайну, чудну наукову назву “Муосотіс”, що означає “мишаче вушко”, ця гарненька квітка одержала через своє покрите тоненькими волосками листя, котре, розгортаючись із бруньки, справді нагадує мишаче вушко.

Вчитель   Всюди шанують скромну квітку незабудки. В Англії з нею пов’язане свято “ Весняної королеви”, у Німеччині існує звичай у народних школах весною вирушати до лісу по незабудки. День збору незабудок минає у танцях, іграх, піснях.

Енциклопедист   Сік цих квітів має властивість загартовувати сталь. А в Голландії із соку незабудки готують сироп проти сухотного кашлю.

Незабудка       А загалом, я розпускаюсь немовби для того, щоб засвідчувати кохання. В руках закоханих я промовляю: кохай мене, не забувай!

    ( Звучить “Вальс квітів”. Виходять усі квіти)

Вчитель   Весняні квіти…що може бути чарівнішим, витонченішим, довершенішим за них! Прості, скромні і разом з тим такі дивовижні й незрівнянні.

Флора               Кожній квітці  навесні

                          Сняться кольорові сни.

Барвінок           Барвінку сняться сині,

Тюльпан           Тюльпану - сни червоні,

Бузок                Бузку бузкові сняться сни,

Фіалка              Фіалці – фіалкові.

Флора                Весною прокидаються

                           Квітки і там, і тут,

                           І райдужними зграйками

                           Для вас усіх цвітуть.

 

                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Орієнтовний план вивчення сім'ї  учня

            класним керівником

  1. Структура   сім'ї,   склад,   співвідношення   поколінь   у   родині,  кількість  дітей.

  2. Батьки: вік, освіта, професія, улюблені заняття.

  3. Матеріальний добробут сім'ї, соціально-педагогічні умови.

  4. Суспільно-педагогічна      спрямованість      життя      сім'ї:      ставлення дорослих   до   своєї   професії,   особисті   моральні   якості,   ставлення до    виховання    дітей,    спрямованість    сімейного    виховного    впливу батька   і   матері,   педагогічна   активність батьків.   Які    методи сімейного   виховання   використовують   батьки:   живи   як   живеться,наказ,    тиск,    умовляння,    жорсткий    контроль,     вседозволеність, переконання,    умовляння,    оберігання    від    труднощів,    задоволення всіх бажань дитини, приклад, нотація, обмеження задоволень.

  5. Внутрішньосімейні стосунки:

 

  • стиль взаємин між батьками (авторитарний, демократичний,

  • конфліктний);

  • ставлення батьків до дітей: теплота—вимогливість, теплота - дозвіл,

  • холодність — дозвіл, холодність - вимогливість;

  • ставлення дітей до батьків: повага, любов, піклування, грубість,

  • егоїзм;

  • відносини між дітьми у сім'ї: діти дружать з братами і сестрами,
    допомагають   їм  у   навчанні,   ворожі   стосунки,   діти   постійно
    конфліктують;

  • загальна психологічна атмосфера в сім'ї: чи є у сім'ї порядок,
    оптимістичний настрій; чи все робиться хаотично, залежно від настрою
    будь-кого; сім'я живе емоційно бідно, замкнено; виконання домашніх
    побутових справ у сім'ї: розподіл трудових обов'язків, спільне виконання
    трудомістких справ, участь дитини у домашній роботі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анкета

для отримання загальних відомостей про дитину

  1. Прізвище, ім'я, по батькові.

  2. Чим займається дитина у вільний час?

  3. Які ігри найбільше подобаються Вашій дитині?

  4. Які види спортивних розваг найбільше любить?

  5. Як поводить себе в дитячому колективі (активна, пасивна, сором'язлива)?

  6. Які обов'язки має вдома?

  7. Які, на Ваш погляд, індивідуальні особливості дитини необхідно врахувати на період входження в новий колектив?

Анкета

1.Чи сумлінна і слухняна дитина в сім'ї? Чи охоче вона виконує доручення
батьків?

  • Постійно виявляє нестаранність і неслухняність.

  • Часто неслухняна й нестаранна.

  • Не завжди старанна і слухняна.

  • Завжди добре.

2. Якою є поведінка дитини вдома?

  • Постійно поводить себе погано, допускає грубощі,сперечається.

  • Часто поводить себе погано і на зауваження не реагує.

  • Не завжди. Дозволяє пестощі, але на зауваження не реагує.

  • Завжди добре.

3. Наскільки чуйно й турботливо ставиться дитина до батьків і близьких?

  • Постійно допускає грубощі, роздратовується через зауваження.

  • Часто виявляє грубість, черствість, егоїзм.

  • Не завжди чуйна й турботлива.

  • Чуйна, турботлива, добра.

 

 

 

Анкета

для виявлення самооцінки батьків з питань

формування особистості дитини

1. Як Ви вважаєте, чи правильно Ви виховуєте свою дитину?

2. Що Вам заважає правильно виховувати дитину?

3. Які якості особистості Вам вдається виховати в дитині?

4.  Які риси характеру Вам не подобаються у дитині?

5. Яку допомогу у вихованні Ви хотіли б отримати ?

 

 

 

 

 

Анкета для батьків

«Чи знаєте Ви один одного?»

1. Які якості Ви хочете виховати у дитині?

2. За що Ви хвалите, за що караєте дитину?

3. Як заохочуєте? Як караєте?

4. Які якості характеру Вам не подобаються?

5. Чим захоплюється Ваша дитина, її улюблене заняття?

 

 

Анкета для дітей

1. Які якості твого характеру подобаються твоїм батькам?

2. За що тебе хвалять, за що сварять і карають?

3. Як тебе заохочують  або можливо погрожують?

4. Які якості твого характеру не подобаються батькам?

5. Чим ти захоплюєшся, твоє улюблене заняття?

 

Анкета

для виявлення інтересів батьків до проблем виховання

1. Які доповіді і повідомлення Ви хотіли б почути на батьківських зборах?

2. Які питання Ви хотіли б обговорити на батьківських зборах?

3. Чи маєте вдома свою бібліотеку?

4. Яку пресу передплачуєте?

5. На що треба було б звернути увагу вчителю в роботі з Вашою дитиною?

 

Анкета

для виявлення питань виховання дитини в сім'ї

1. Хто безпосередньо займається вихованням дитини в сім'ї?

2. Де найчастіше разом з дитиною проводите дозвілля: вдома, на прогулянці, кіно, туристичних походах, музеях?

3. Чи знаєте Ви друзів своєї дитини, їхніх батьків?

4. Чи приходять до Вас в гості друзі Вашої дитини?

5. Що ускладнює виховання Вашої дитини?

6. Яким методам виховання надаєте перевагу (Роз'яснення, умовляння, суворі вимоги, покарання, заохочення, дружні контакти тощо)?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тест «Чи добрі ви батьки?»

1. Чи слідкуєте Ви за статтями в журналах, програмами радіо і телебачення на тему виховання ? Чи читаєте Ви книжки за такою тематикою?

2. Чи вважаєте провину Вашої дитини результатом упущення Вами якихось моментів у вихованні?

3. Чи є Ви з чоловіком (дружиною) однодумцями у вихованні дітей?

4. Чи приймаєте допомогу Вашої дитини в будь якій справі, навіть якщо справа від цього не виграє?

5. Чи забороняєте Ви щось дитині й наказуєте її лише тоді, коли це цілком виправдано і необхідно?

6. Чи вважаєте Ви послідовність найголовнішим із усіх педагогічних принципів?

8. Чи вважаєте Ви, що середовище й оточення - це фактори, які суттєво впливають на виховання дитини?

9. Чи вважаєте Ви спорт і фізкультуру важливим фактором гармонійного розвитку дитини?

10. Як Ви вважаєте, що краще: просити про щось свою дитину чи наказати їй це зробити?

11.Якщо Вам доводиться казати дитині: "У мене немає вільного часу" або "Зачекай, доки я не закінчу роботу", чи стає Вам від цього неприємно?

За кожну позитивну відповідь поставте собі 2 бали, за відповідь "іноді" -1 бал, за негативну відповідь - 0.

Якщо Ви набрали:

менше 6 балів - справи Ваші кепські. Спробуйте негайно розпочати вивчення азів батьківського вміння виховувати;

від 7 до 14 балів - поняття про батьківські обов'язки у Вас є, але треба більше уваги і часу приділяти дітям, більше спілкуватися з ними; більше 15 балів - Ви справляєтеся зі своїми батьківськими обов'язками, але не тіште себе тим, що робите усе можливе - в цій області немає меж.

 

Тест для батьків

(Ствердну відповідь «оцініть» 2 балами. Якщо відповідь виражається словами «частково», «іноді» — 1 балом, словом «ні» - 0).

1. Чи вважаєте Ви, що у Вашій сім'ї є взаєморозуміння з дітьми?

2. Чи говорять з Вами діти про інтимні справи чи радяться в особистих справах?

3. Чи цікавляться діти Вашою роботою?

4. Чи знаєте Ви друзів Ваших дітей?

5. Чи бувають вони у Вас вдома?

6. Чи беруть участь діти разом з Вами в господарських справах?

7. Чи перевіряєте Ви, як вони вчать уроки?

8. Чи є у Вас спільні з ними заняття й інтереси?

9. Чи беруть участь діти у підготовці до свят?

 

Творча робота за темою

Вірш

«Про мій клас»

Мій клас - це дружна є сім’я,

Де неповторне кожне  «Я»,

Де всі на поміч поспішають

І  з усмішкою всіх стрічають.

 

У нашім класі  лиш п’ять учнів,

Але на краще, мабуть, це.

Живем у мирі ми та дружбі  -

І це для нас понад усе.

 

У моїм класі дві дівчини,

Веселі й гарні – дві Анастасії.

Немов ті квіти прикрашають клас,

Із ними у нас завжди все гаразд.

 

За чистотою в класі прослідкують,

Організують прибирання своєчас.

Ніколи зайвий раз не потурбують,

І знаю я, що буде все гаразд.

 

Є в класі у мене ще три помічники,

Чудові хлопці,  всі трудівники.

Олександр, Артем та Кирило –

До роботи завжди беруться уміло.

 

Та навчання не завжди на їх стороні,

Інколи по двійці можуть отримати вони,

Не завжди на уроках відповідають сміливо,

Бо у небо задивляються по-дитячому, мрійливо.

 

Невдовзі покинуть вони рідну школу,

Та я не забуду цих учнів ніколи.

Для мене вони завжди найрідніші,

Найперші, найкращі та найвеселіші.

 

Нехай же для них буде доля щаслива,

В доросле життя хай рушають сміливо.

Про школу й домівку завжди пам’ятають

Та гарними вчинками  край  прославляють!

 

bottom of page